Start

Historia

Zeszyty Naukowe „Acta Scientifica Academiae Ostroviensis” są periodykiem o charakterze interdyscyplinarnym, ukazującym się od 1998 roku. Od początku wydawane są przez Wyższą Szkołę Biznesu i Przedsiębiorczości w Ostrowcu Św.

Początkowo poszczególne numery były afiliowane przez wydziały Uczelni, później katedry. Ukazały się również numery zeszytów, będące pokłosiem konferencji odbywających się w ostrowieckiej Uczelni.

Pojawiło się również kilka numerów zeszytów z najlepszymi pracami studentów – kierunku ekonomia, politologia, geodezja i kartografia.

Powstały zeszyty tematyczne – wydziałowe (np. „Procesy edukacyjne i wychowawcze w dobie przemian”, „Prace Pedagogiczne”), naukowo-metodyczne (wychowanie fizyczne, fizjoterapia) oraz poszczególnych katedr (geodezja i kartografia, politologia, pielęgniarstwo, zdrowie publiczne, ekonomia). Kilka z nich stanowiło pokłosie konferencji:

„Niepełnosprawność wyzwaniem dla opieki interdyscyplinarnej” (Konferencja II Ostrowieckie Dni Promujące Zdrowie),

„Rola państwa w gospodarce i społeczeństwie” (konferencja na Wydziale Ekonomicznym),

„V Ostrowieckie Spotkania Naukowe Rehabilitacja 2003 hipokinezja-lokomocja-mobilność” (konferencja na Wydziale Fizjoterapii).

W ramach serii powstały również studenckie zeszyty naukowe,
w których publikowane były najlepsze prace studentów, zrecenzowane
i poddane korekcie redakcyjnej. Prace studentów ukazały się na Wydziale Ekonomii i Politologii (zeszyt 24) oraz w Katedrze Geodezji i Kartografii (zeszyt 30, 34, 35).

W roku 2011 ukazał się ostatni, podwójny (35-36) numer w wersji drukowanej, (prace katedry geodezji i kartografii). Od roku 2012 zeszyty naukowe będą ukazywać się jedynie w wersji elektronicznej.

Spis treści artykułów zeszytów naukowych.

(przekierowanie do starej strony ze spisem treści)

 

Dodatkowe informacje

Polish Afrikaans Albanian Arabic Armenian Azerbaijani Basque Belarusian Bulgarian Catalan Chinese (Simplified) Chinese (Traditional) Czech Danish Dutch English Estonian Filipino Finnish French Georgian German Greek Haitian Creole Hindi Hungarian Indonesian Irish Italian Japanese Korean Latvian Lithuanian Macedonian Maltese Norwegian Persian Portuguese Romanian Russian Serbian Slovak Slovenian Spanish Swahili Swedish Thai Turkish Ukrainian Vietnamese Yiddish