2019 05 10 dzien biblioteki sgNa tegoroczny Tydzień Bibliotek w Bibliotece WSBiP złożyły się wydarzenia, które były rozłożone w czasie na cały maj. Tradycyjnie trwała amnestia w bibliotece, z której chętnie korzystali studenci i oddawali zalegające książki po terminie bez konsekwencji finansowych. Wiele książek wróciło na półki i mogą z nich korzystać kolejni czytelnicy. Nie mogło zabraknąć w tygodniu bibliotek kiermaszu książki różnorakiej, który trwał prawie dwa tygodnie z uwagi na studentów i wykładowców studiów niestacjonarnych. Kiermasz organizowany od kilku lat wpisał się już w kalendarz kulturalnych wydarzeń w mieście, bowiem jest otwarty dla wszystkich lubiących czytać. W tym roku na kiermaszu pojawiły się również płyty DVD i kasety audio z muzyką.

Kolejna oferta w Tygodniu bibliotek była skierowana do bibliotekarzy placówek różnych typów (bibliotek szkolnych, miejskich, gminnych, pedagogicznych, muzeum). Dla nich zostało zorganizowane szkolenie pn. „Biblioteka jako dobre miejsce na edukację medialną”, które prowadziła p. Dorota Woźnica – bibliotekarka, trenerka, członkini liderskiej sieci dla bibliotekarzy LABIB, dyrektorka Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle. W przystępny sposób pokazała, jak korzystać kreatywnie z mediów, programów online do twórczej prezentacji treści (Pexels, Pixlr, Magistro). Warsztaty odbywały się w pracowni informatycznej i zdobyta wiedza była na bieżąco weryfikowana i sprawdzana.

Uwieńczeniem tygodnia bibliotek była Artystyczna Majówka z Wojtkiem Sochą, poetą (choć woli określenie: zapisywacz myśli), pieśniarzem, muzykiem, radiowcem. Wtorkowe popołudnie zgromadziło w czytelni wielbicieli mądrego słowa i muzyki duszy. Zaproszeni goście (m.in. członkowie Klubu Literackiego Aspekt, Sekcji Literackiej UTW WSBiP) czytali wiersze Wojtka, które wg autora nabierały nowego znaczenia w interpretacji innych. Swobodna atmosfera, dobra rozmowa, pozytywne wibracje sprawiły, że było to spotkanie przyjaciół, osób wrażliwych, pełnych dobrych myśli.